Ana Sayfa İrtibat Sık Kullananlara Ekle Sitemizin Tanıtımına Katkıda Bulunun Biz Kimiz ? İlkelerimiz
ÇAĞIMIZIN MÜSLÜMANLARI VE (İKİNCİ) CAHİLİYE DÖNEMİ

    570'li yıllar. Arabistan'da kan davası, fuhuş, putperestlik, içki, kumar, faiz... gibi gayri ahlaki bir ortam, en son haddi ile yaygın olarak yaşanmaktadır. Allah'u Teala, bu kullarına acıyıp, onları düşmüş oldukları cehalet ( dinden, haktan, adalet-ten, ahlaktan... uzak) ortamdan çekip kurtarması için bir ilaç, şifa olan Kur'an ve onu insanlara anlatıp, açıklayıp, uygulayıp, örnek olacak bir peygamber gönderir. Reçeteyi okuyup, uygulayan; Kur'anı okuyup hayatlarına tatbik eden bu toplum, tüm cahili hastalılardan ( içki kumar, rüşvet...) kurtulurlar.

    2000'li yıllar. İslam dünyası, ikinci cahiliye dönemini (İslam öncesi dönemi) yaşamaktadırlar. İnsanlar yeniden içki kumar, fuhuş... bataklığına batmışlardır. Hem de çok daha fazlası ile aşırı olarak...

 I. CAHİLİYE DÖNEMİ                                               II. CAHİLİYE DÖNEMİ

Şarap vardı,                                                         Bira, rakı, votka... var,

Kumar vardı,                                                        Kumarhane (K. evi) var

Kadınlar çadırda satılırdı,                                       Kadınlar evlerde satılıyor (Genel ev)

Haşhaş vardı,                                                       Eroin, kokain, morfin,uyuşturucu...var,

Kan davası vardı,                                                  Spor fanatizmi, ırkçılık..var, 

Kız çocuklarını doğunca diri diri gömme vardı,          Kürtaj (Kız- erkek doğmadan),

Soyun erkekten devamı inancı,                               Aynen var

Kılıçla adam öldürme vardı,                                    Füze, makineli ile öldürme var

Fal okları vardı,                                                    Bilgisayarla fal var,

     Asrımıza İslam gözü ile baktığımız zaman günümüz Müslümanlarının, İslam gelmeden önceki, cahiliye adetleri ile yoğun olarak içice bulunduğunu görürüz.

    1400 sene önce , insanları cahiliye adetlerinden ( cehaletten, İslami olmayan yaşam tarzından), Kur'an ve O'nun tebliğcisi olan Hz. Muhammed kurtarmıştı. İlaç, insanları 1400 sene önce tedavi etmiş ise, aynı hastalığa tutulan günümüz insanlarını da aynı ilaç ile ( Kur'an ve sünnetle- Hz.Resul gibi davranmakla-) kurtarabilir. Yeter ki ona önce inanalım- iman edelim-, sonra onu uygulayalım ve bu uygulamamızda da ihlaslı, samimi olabilelim.

    Eğer bizler, Kur'ana uyarsak, birbirleri ile harp eden, ahlaksız Arap kavmini bir yüce devlet haline getiren İslam, aynı karışıklığı ve gayrı ahlakiliği ( homo-lezbiyenlikten estens topluma doğru giden toplulukları...) yaşayan toplumumuzu da, yeniden bir dünya hakimi, II. Osmanlı haline getirebilir. Yeter ki inanalım uygulayalım, ihlaslı, samimi olalım.

 

 

 

                  

      

   

                                     
    
   TBMM'nin yaptığı araştırmaya göre Türkiye'de "Erkek çocuk sahibi olmak daha çok itibar kazandırır" görüşüne katılma oranı yüzde 29. Yüzde 56 bu görüşe katılmazken, yüzde 15 kararsız. Erkek çocuğun itibar kazandıracağına inananlar ise yine eğitimsiz kesimde yaygın.
( 11 Ocak 2011 )