Ana Sayfa İrtibat Sık Kullananlara Ekle Sitemizin Tanıtımına Katkıda Bulunun Biz Kimiz ? İlkelerimiz
 11 EYLÜL

    ABD'DEKI INDGILIZ LOBISI ILE YAHUDI  LOBISI ARASINDAKI BIR CEKISMENIN  DISA VURUMUDUR  11 EYLUL...ARADA MUSLAUMANLAR SUCLU ILAN EDILMISLERDIR..ILK SUCLU ILAN EDILEN IKI KARDESTEN BIRININ - COK ONCE- ÖLDÜĞÜ DIGERININ CIA  AJANI OLDUGU TESBIT EDILDI...UCAGI  GASBEDENLER  OLDUGU IDDIA EDENLERIN  BIR GECE ONCE GECEKLUBUNDE EGLENDIGI BELGELENDI.... ABD DAHA ÖNCE DE VIETNAMA SALDIRABILMEK ICIN KENDI GEMISINI BATIRIP VIETNAMLILARIN UZERINE ATMIS, MEKSIKAYA SAVAS ACABILMEK ICIN  "ALAMO" KALEDEKILERIN MEKSIKALILARCA OLDURULMESINE IZIN VERMISTIR....SONRA DA ONLARI KAHRAMAN ILAN ETMEYI IHMAL ETMEDI...PAKISTANDA ZIYA ULHAK'I - ALLAH RAHMET EYLESIN-  OLDURMEK ICIN KENDI ADAMLARI ILE DOLU  UCAGA KENDI  BUYUKELCILIGINDEN BOMBALI PAKET GONDERDI...

      USAMEBIN LADIN : RUSYA ILE SAVASIRKEN CIA ILE BAGLANTILI IDI...ORTAK DUSMAN MANTIGI ILE HAREKET EDIYORDU...RUSLARI GONDERINCE DIGER DUSMANA YONELDI...ABD'DE  ONU - ONCE MUCAHID DERKEN  SIMDI - TERORIST ILEN ETTI...AMA LADIN'IN   SINIRLARI BELLI...DAGLARDA DUNYA ILE BILE KONUSTURTMUYORLAR ..EL-KAIDE : BOYLE BIR GRUP OLMADIGINI , ABD'CE YAKALANAN ZANLILARIN ORGUT ILE SUCLANMAK ICIN BU ORGUT  ADININ UYDURULDUGUNU  BIZZAT ABD'LI  AYDINLAR ISTANBUL'DAKI  -  HAZIRAN AYI SON HAFTASI  ...- BIR TOPLANTIDA ACIKLADILAR...BASINA BILE OLAY YANSIDI ...

   İPUÇLARI :

1-"ABD'de 11 Eylül saldırılarına ilişkin aykırı açıklamalara bir yenisi daha eklendi. Amerikan Donanma Albayı Scott Philpott, 11 Eylül saldırılarını gerçekleştiren grubun lideri olduğu öne sürülen Muhammed Atta'nın Savunma Bakanlığı'na bağlı askerî istihbarat birimi tarafından daha 2000 yılı başında tespit edildiğini söyledi.İstihbarat subayı Yarbay Anthony Shaffer da geçtiğimiz hafta, Atta'nın yanı sıra saldırılara katılan üç teröristi tespit eden bir askerî istihbarat biriminin, elindeki bu bilgileri Federal Soruşturma Bürosu'na (FBI) iletmesine Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) emrindeki askerî avukatların engel olduğunu söylemişti. " Zaman :24 Ağustos 2005

2-İkiz Kuleler'e ve Pentagon'a çarpan uçaklarla düşündürücü komplo teorilerini sıralayan 'Loose Change' belgeseli, internetin bir numaralı arama motoru Google tarafından da ücretsiz servise kondu.Dylan Avery'nin yönettiği 'Loose Change' adlı belgesel 11 Eylül saldırılarının arkasında yatan gerçeklere alternatif açıklamalar getiriyor. Öyle ki, belgeselde tümüyle yayımlanmış haber ve görüntülerden yararlanılmış...Daha sonra çocukluk arkadaşı Korey Rowe ve araştırmacı Jason Bermas'la birlikte çalışmaya karar verdi...11 Eylül olaylarının arkasında Usame bin Ladin ve örgütü El Kaide'nin değil, ABD'nin olduğunu ispatlamaya çalışıyor. Avery belgeseli çekerken o kadar sağlam delillerden yararlanıyor ki, Beyaz Saray ortaya konan iddiaları yalanlayamıyor.Loose Change, 11 Eylül olaylarını 6 bölümde inceliyor:
1. ZAMANLAMA
CIA, 11 Eylül saldırılarından kısa süre önce 1962 Küba krizi günlerine denk gelen bazı belgeleri basına sızdırdı. Bu belgelerde Küba'nın işgalini meşru kılmak için gerçekleştirilen Northwoods operasyonunun arkasında yatan gerçekler yer alıyordu.
2. PENTAGON
Amerikan Havayolları'na ait Flight 77 uçağının Pentagon'a çarpma olasılığı bulunmuyor. Binadaki hasar, ancak Cruise füzesi veya daha küçük bir askeri uçak tarafından oluşturulmuş olabilir.
3. KULELER ÇÖKERTİLDİ
Kulelerin yıkılma sebebi, uçak çarpması değil. Görgü tanıkları, çarpmadan hemen önce binanın alt katlarında duman ve ışık gibi patlama belirtileri gördü.Çökme sırasında patlamalar gözlenebiliyor
4. FLIGHT 93
Beyaz Saray'a giderken kahraman yolcuların isyan etmesiyle Pensilvanya'da bir araziye düşürüldüğü söylenen uçak, aslında güvenli bir şekilde başka bir yere indirildi ve yolcular sağ salim tahliye edildi. Çünkü uçağın düştüğü söylenen yerde hiçbir enkaz veya ağır hasar bulunmuyor. Ayrıca, kayıtlarda, 11 Eylül tarihinde böyle bir uçuşa rastlanmadı..
5. TUHAFLIKLAR
Kaza esnasında uçaktan yapıldığı iddia edilen telefon görüşmeleri mümkün olamaz. Çünkü, bunu mümkün kılan sistem Amerikan Havayolları uçaklarına 11 Eylül'den çok sonra kuruldu. Ayrıca hükümetin açıkladığı listede bulunan hava korsanlarından bazılarının saldırılardan sonra hayatta oldukları ortaya çıktı.
6. KİMİN İŞİNE GELDİ?
Büyük meblağlardaki sigorta poliçelerinden faydalanabilecek kişiler, kulelerin yıkılacağından önceden haberdardı. 11 Eylül'den önce, milyarlarca dolarlık altın Dünya Ticaret Merkezi'nden çıkarıldı.
MÜTHİŞ SORULAR
24 Temmuz 2001: Dünya Ticaret Merkezi'nin sahibi Larry A. Silverstein, olaydan 6 hafta önce kuleleri 99 yıllığına kiraladı. 3.5 milyon dolarlık sigorta poliçesi terörizmi de kapsıyordu.
6 Eylül 2001: Bomba koklayıcı köpekler kulelerden çekildi. Güvenlik görevlilerinin vardiyaları 2 hafta boyunca 12 saatin sonunda bitiyordu.
10 Eylül 2001: Ulusal Güvenlik Danışmanı Condoleeza Rice, San Francisco Belediye Başkanı Willie Brown'u arayarak ertesi sabah uçmamasını söyledi.  
18 Ağustos 2006  tarihli gazeteler!

3-
Brigham Young Üniversitesi'nde fizik dersi veren komplocu bilim adamı grubunun üyelerinden Steven Jones, bilimsel bir makale yazarak uçakların etkisiyle değil İkiz Kulelerin bir patlama sonucu yıkıldığını iddia
ediyor.Jones daha çok ikiz kulelerin çeliklerinin erimesine yoğunlaşmış. Ona göre uçakların binalardaki çelik konstüriksiyonu eritmesi mümkün değil. Hükümetin oluşturduğu 11 Eylül Komisyonu'nun yaptığı araştırmayı eksik bulan Jones, patlayıcıların dışarıdan getirildiğine inanıyor.

4-ALtmıştan fazla milletvekilinin itirazına rağmen bu kış Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde İslam derslerine girecek Kevin Barrett, hükümetin bilinçli olarak İkiz Kuleler'i patlayıcılarla yıktığını iddia ediyor. Barrett
kendilerinin radikal düşüncede insanlar olmadıklarını savunuyor. Kevin Barrett, ABD hükümetinin bilinçli olarak İkiz Kuleler'i yıkmasının sebebini yeni bir siyasi gündem yaratmak olarak değerlendiriyor.

5-Makine mühendisi olan Judy Wood Clemson Üniversitesi'nde yardımcı doçent olarak görev yapıyor. Wood bir patlayıcı kullanılmadığı takdirde kulelerin bu kadar hızlı yıkılmasının mümkün olmadığını söylüyor.

6-2005 yılında ilk kez yayınlanan belgesel, 2006 yılında daha da geliştirilerek yeniden yayınlandı. www.loosechange911.com adresinden indirilebilen filmin video görüntülerini Google'da http://video.google.com/videosearch?q=loose+change adresinden ücretsiz olarak sunuyor.


     Denetimli Yıkım!

      Benzerlik var mı ?
                         
                             İkizlerin Yıkılışı!Yıkılıştan önce Patlamalara Dikkat !
        
Yanan ama Çökmeyen daha ufak bir bina !  Ne çelikleri var  ama !! 
                                                                                                           


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                     Yıkılma dediğin böyle olur..
              Öyle İkizler gibi direk asağı doğru...nerdeee.!

                  
  

       Sonuç:11 Eylül 2001 olaylarından sonra bu kavramlar üzerine yapılan vurgular Müslüman kimliğinin terörist kavramıyla özdeşleştirilmesi sonucunu doğurdu. İslam eşittir terörizm; terörist eşittir Müslüman denklemi kuruldu. Bu anlayışın yerleşmesinde çağdaş oryantalistlerin katkısı büyüktür. Oryantalist gelenekte var olan doğu ile ilgili önyargılı ve emperyal güce yol gösteren ve onun tahakkümünü meşrulaştırmaya yönelik bilgi akışı ve akademik alt yapı hazırlama olgusu günümüz modern oryantalizminde de devam ettirilmektedir. Ortadoğu'daki herhangi bir çatışma ya da İslamî terör olayından bahsederken camide namaz kılan insanların görüntülerinin, ya da ezan seslerinin görsel medyaya taşınması bu denklemi dünya kamuoyu nezdinde kuvvetlendiren unsurlar olmuştur.11 Eylül olayları ile birlikte Amerikan akademik camiası üzerinde kurulan denetim mekanizması ile, Washington yönetiminin Ortadoğu'daki teröre bakış açısına ters düşen yaklaşımlar da baskı altına alındı. (3. Bilal Gökkır, 'Son Dönem Siyasi olayların Akademik Yansımaları: Daniel Pipes ve Campus Watch Sitesi', İslamiyet, Küreselleşme ve Din Özel Sayısı, 2003; Daniel Pipes, 'The Terror-Aiding Prof.', New York Post,4 Şubat 2002) Bu konuda farklı yaklaşım sergileyen akademisyenlerden işini kaybedenler de oldu.11 Eylül saldırısından sonra Batı toplumu ve medyası hatta yönetimleri Müslümanlara karşı olan tavırlarını sertleştirdiler...Ancak burada dikkate alınması gereken nokta, sergilenen tepkilerin İslam dininin bir gereği olarak mı, yoksa içinde bulunduğu durumdan sorumlu tuttukları Amerika'nın küresel gücüne vurulan darbeye olan bir refleks mi olduğudur...

    Peki  Usame b. Laden neden bu olayı üstlendi..En iyimser  tahminle " kendi planladığı " ama daha sonra ABD  ajanlarının uygulama safhasında yönlendirmesini yaptığı bu olayın bu boyutunu  görememesi olarak tahminde bulunabiliriz!

                                                                                                                                                                                     Devamı > > >